Китайські воблери: купити чи ні? - чи варто ризикувати?
17183
post-template-default,single,single-post,postid-17183,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-1.0.5,woocommerce-no-js,rtwpvs,rtwpvs-squared,rtwpvs-attribute-behavior-blur,rtwpvs-tooltip,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1400,columns-4,qode-theme-ver-18.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.2,vc_responsive,currency-uah

Китайські воблери: купити чи ні?

Думаю даним питанням задався кожен рибак не один раз… Дійсно не одноразово можна почути поради купувати японський «оригінал», мовляв тоді стовідсотково будеш з уловом. Особливо хочеться мати упевненість у приманці коли полюєш за великою здобиччю і клювань за рибалку буває не так багато і дуже не хочеться щоб приманка пройшла непоміченою повз бажаного трофея саме через непривабливу її гру. Також до цього додається те що всі ми заклопотані і ритм життя такий що не кожен тиждень вдається вирватись на рибалку, тоді настає питання – можливо таки не варто ризикувати, а купити перевірений Zip Baits за $20, для прикладу, а не Китай за $5-6?

Ціль статті

Забігаючи наперед, хочу сказати що мета даної статті не дати універсальну і однозначну відповідь, а дати поживу для роздумів щоб кожний читач зміг для себе зрозуміти якої країни походження воблер варто купувати. Також, ті хто думає що стаття носить рекламний характер – ви 100% праві, я пишу цю статтю (та інші) саме з метою просування власної продукції та хочу щоб ви купували мій товар, а для того щоб ви купували його знову і знову я потратив досить часу, тестувань та міркувань щоб забеспечити високу якість продукції моєї торгової марки. Я займаюсь продажем товарів для ловлі хижої риби не мало не багато – 14 років, здебільшого продавав відомі бренди такі як: Zip Baits, Pontoon 21, DUO, Megabass, Imakatsu, Ima, OSP, Rapala, Jackson, Angler’s Republic та ін. І ось я приходжу до того що перестаю продавати японські бренди (які ви також можете знайти у моєму інтернет магазині) та засновую свій власний бренд GoFishing .

Отже давайте розберемось з перевагами та недоліками Японії та Китаю (Корея, Тайвань, Малайзія та ін – надалі по тексту буду вживати слово «Китай» яке в межах цієї статті буде містити усі згадані країни із дешевою робочою силою).

Порівняльна таблиця №1

  Японія Китай
Гра
воблера
Імениті бренди турбуються про своє ім’я та, як правило, тестують воблер перед його появою на ринку. Проте думаю чи не кожен рибак має у коробці «японця» який «мовчить», походження – це ще не передумова успіху. У «брендів» теж є невдалі моделі. Деякі Бренди так само як і японські серйозно відносяться до своїх товарів, тоді як інші – це лотерея. Буває і таке що копія ловить краще оригіналу.
Лако-
фарбове покриття
У більшості випадків гідне покриття та реалістичне\ деталізоване фарбування. На даний час часто не уступає японським воблерам, інколи перевершуючи їх.
Системи дального закиду Присутні різні системи дальнього закиду бігаючі шари, магнітка) Усе те саме присутнє
Повторюванність (розміри, вага) Як правило висока повторюваінсть. Проте бувають винятки. В залежності від бренду
Гачки Середньої та високої якості. Тепер усе частіше зустрічаються приманки оснаженні високоякісною фурнітурою
Ціна $10-$100 $1-$15

ШНУРОЧКИ ЗЛОВЛЕННІ НА ПРОТОТИПИ МАЙБУТНІХ МОДЕЛЕЙ GOFISHING

Чи дійсно “японія” японська?

Напевно не кожен знає, але значна частина «японських» воблерів насправді виготовляється в Китаї. Причому дехто про це чесно пише на упаковці (наприклад, воблери ZipBaits Popper Tini, Fackie Dog 90 – неповірите, від надпису “MADE IN CHINA” ловити рибу не перестали) тоді як інші замовляють виготовлення в Китаї, доставляють в Японію і вже з відти продають як чистокровних «японців».

Але я точно знаю що є «віруючі» люди, які ніколи не куплять «китайський» воблер, бо вони просто вірять що походження воблера якимось магічним чином впливає на клювання риби. Я особисто «невіруючий», для мене воблер це кусок пластмаси з гачками, і немає різниці ким він зроблений: японцем, корейцем. Африканцем чи українцем, якщо він зроблений правильно – симетрично, з правильною огрузкою яка надає привабливу гру – він буде ловити. Тому критичним тут є інженер який проектує та випробовує воблер, кваліфіковані люди за станками які розуміють що від них вимагається та контроль якості. І тут ми підходимо до наступного теми:

«КИТАЙ ВІД КИТАЮ РІЗНИТЬСЯ» або як вибрати китайський воблер

  1. Увесь китай можна розділити в свою чергу на воблери які випускаються під торговою маркою та на «ноу нейми» тобто такі що не мають ніякої назви чи бренду. Купуючи «фірмовий» китайський воблер ви менше ризикуєте «попасти» на неуловисту приманку ніж купуючи «ноу-нейм» . Для прикладу Страйк Про має такі уловисті моделі як:  Strike Pro Inquisitor 110SP-SR або Strike Pro Baby Pro (щоправда, не знаю чому останій вартує ті самі гроші як оригінал ANGLER’S REPUBLIC BUG MINNOW на якого він являється копією, але це вже питання цінової політики). Якщо фірма продає моделі які відверто браковані, не мають стабільної гри і не ловлять рибу – варто переключитись на іншого виробника. А така фірма скоріш за все довго на ринку не протримається.
  2. Дійсно важливо читати опис приманки – виробник повинен давати детальний опис, таких основних показників як вага, плавучість (тонучий, суспендер, спливаючий) та положення у воді. Якщо нема детального опису, або опис не відповідає параметрам воблера (н-д воблер із довгою лопатою, а в описі пише що занурюється всього на пів метра, або 10см воблер вагою 20г позначений як «плаваючий») то варто утриматись від купівлі.
  3. Як було згадано вище інженер має більший вплив на якість виробу ніж країна походження. Саме тому воблер GOFISHING DOOMSDAY 110SP RATTLE розроблявся, тестувався  і «доводився» впродовж 6 місяців, було протестовано декілька взірців із різних заводів, після відбору декількох гідних велися перемовини щодо заміни комплектуючих та деяких частин приманки, покраски та лакового покриття і в результаті було обрано завод із яким я і вирішив співпрацювати.  Гадаю вийшов воблер якщо не кращий, то точно відмінний від оригіналу – адже як видно із слова «RATTLE» (у перекладі «шумовий», «дзвінкий») у назві моделі  – це перша і єдина шумова копія Zip Baits Orbit 110sp-sr на ринку, якщо не помиляюсь, у світі.
  4. Також варто звернути увагу на гачки. Часто китайські продавці з метою зменшити ціну воблера ставлять дешеву фурнітуру і рибаку доводиться купувати самому нормальні гачки та переставляти. Хороші гачки можуть вартувати більше долара за 3 штуки, тому можна собі уявити яка фурнітура стоїть на приманках ціною в долар.

Чи варті японські воблери своєї ціни?

Це напевне вічна тема. Рибаки готові сперечатись з цього приводу годинами ). Одні говорять що топові воблери володіють майже магічною силою яка приваблює рибу, або що вони завжди якісні і перевірені розробником, тому 100% зловлять здобич, для інших це питання «престижу». Опоненти ж завжди мають у коробці декілька «китайців» які, як вони стверджують обловлять любого «навороченого» оригінала в любу годину і в любий день тижня. Думаю істина десь посередині. Але факт залишається в тому що коробка із 50 воблерів (а це така собі досить «середненька» коробка для любителя твердих приманок) перетворюється у майно вартістю 15-30 тис. гривень. Тоді як сама коробка що складається з принад виготовлених у піднебесній буде вартувати 5-10тис. грн, що суттєво менше.

В заключення хочу сказати що «крутий» бренд ще не є запорукою того що воблер принесе улов, проте якщо узагальнити, то я все таки схилюсь до думки що купуючи японський брендовий воблер більш вірогідно що він виявиться уловистим ніж купуючи китайський. Але варто помятати що «віра» рибака у приманку тут теж відіграє свою роль. Ми схильні мати більшу віру у добре розкручену та прорекламовану приманку, а тому ставимо її будемо і ловимо нею довше, тоді як китайський маловідомий міноу чи кренк піде назад у коробку після декількох десятків закидань.

Надіюсь після прочитання статті питання вибору між оригіналом та копією стало більш яснішим і зваживши всі “за” і “проти” ви зробите свій правильний вибір. А ось відео із рибалки на китайські воблери :

No Comments

Post A Comment